Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

 
STRONA ARCHIWALNA - DO GRUDNIA 2020 ROKU
AKTUALNA STRONA UNIWERSYTETU PAPIESKIEGO TUTAJ
 

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Tandem Językowy

DLA STUDENTÓW UPJPII

TANDEM JĘZYKOWY to inicjatywa, która zrodziła się kilkadziesiąt lat temu w Europie. Jest to bezpłatny projekt skierowany do wszystkich studentów zainteresowanych kulturą zagraniczną, nawiązaniem kontaktów międzynarodowych, a przede wszystkim nauką języków obcych. Polega on na skontaktowaniu studentów UPJPII ze studentami przyjeżdżającymi na naszą uczelnię w ramach programu Erasmus oraz umożliwieniu im spotkań, podczas których ucząc się wzajemnie języka obcego, poznają historię i nabywają wiedzę o danym państwie.

Przedsięwzięcie związane z projektem TANDEM JĘZYKOWY Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie koordynowane jest przez Międzywydziałowe Studium Języków Obcych oraz biuro Erasmus. Oprócz głównego celu jakim jest nauka języków obcych TANDEM JĘZYKOWY pełni rolę związaną z pomocą w aklimatyzacji zagranicznych studentów na naszej uczelni. W związku z dużą atrakcyjnością i popularnością projektu Erasmus jak również TANDEMU JĘZYKOWEGO co roku gościmy większą liczbę studentów z zagranicy. Przyjeżdżają oni głównie z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Irlandii, Czech i Słowacji. Uczelnia dokłada wszelkich starań oraz pomaga  studentom Erasmusa w przystosowaniu się do naszego środowiska akademickiego oraz w poznaniu uroków Królewskiego Miasta Krakowa. Mając na względzie doskonalenie języków różnych państw europejskich, skorzystajmy z możliwości kontaktu oraz prowadzenia konwersacji w ich rodzimych językach poprzez wszystkie możliwe oraz dostępne formy relacji interpersonalnych ze studentami Erasmusa.

Drogi Studencie!

Jeśli jesteś osobą otwartą, twórczą, pełną energii, a przede wszystkim chcesz doskonalić dany język obcy zapraszamy do udziału w naszym projekcie. Koordynując TANDEM JĘZYKOWY skontaktujemy Cię ze studentem zagranicznym i damy praktyczne wskazówki co do zasad i możliwości przeprowadzania spotkań językowych.

Celina Budzowska
uczelniany koordynator projektu
tandem@upjp2.edu.pl

 

Formularz zgłoszeniowy on-line
On-line Form

 

Wybrane opinie studentów o Tandemie Językowym

Tandem Językowy to fantastyczna sprawa, zwłaszcza z tak sympatycznymi Erasmusami, jak ci na naszej uczelni. Nauka zawsze przebiega w zabawnej atmosferze, a przede wszystkim bezstresowo, bo nikt tu nikogo nie ocenia. Wymieniamy się po prostu tym co mamy do zaoferowania, w moim przypadku język polski za język włoski. Nikt tak dobrze nie wytłumaczy zawiłości danego języka, jak osoba, która ma z nim do czynienia przez całe swoje życie. Co jednak nie jest takie oczywiste, kiedy trzeba w zrozumiały sposób przedstawić obcokrajowcom podstawy polskiej gramatyki. Ich miny są wtedy bezcenne! Ale trzeba szczerze przyznać, że radzą sobie znakomicie i każdemu dziękują już wyłącznie po polsku ;) Szczerze polecam Tandem Językowy, nie tylko ze względu na możliwość podszkolenia języka obcego, ale przede wszystkim za genialną atmosferę tych spotkań.

Justyna Tkaczyk
Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII

 

Uważam, że Tandem Językowy organizowany na naszym Uniwersytecie to bardzo interesująca i niezwykle efektywna forma nauki języków obcych oraz nawiązywania kontaktów z osobami z innych krajów. To także miły sposób na spędzenie wolnego czasu. W moim przypadku udział w Tandemie zaczął się od spotkania zapoznawczego  ze studentami Erasmusa w kawiarni Karmello zorganizowanego przez Panią Celinę Budzowską (koordynatorkę tego przedsięwzięcia). Po ustaleniu terminu przez cały semestr raz w tygodniu ja i moje koleżanki  z naszej uczelni spotykaliśmy się ze studentami z Włoch i  Hiszpanii i prowadziliśmy dla nich lekcje języka polskiego, po których oni uczyli nas swoich ojczystych języków. Panowała bardzo przyjazna atmosfera, a nauka przychodziła niezwykle łatwo. Zdecydowanie polecam ten projekt wszystkim zainteresowanym osobom!

Piotr Michalski
Student I roku Ochrony Dóbr Kultury na UPJPII w Krakowie

 

Tandem na naszej Uczelni skupia ludzi, którzy znajdują czas między zajęciami i innymi obowiązkami na dodatkową lekcję języka. To niebywałe, bo zazwyczaj redukuje się obowiązki, by móc cieszyć się wolnym czasem jak tylko to możliwe. Co więcej, ci sami ludzie przygotowują lekcje dla innych - zupełnie za darmo. I właśnie takich ludzi, którym się chce robić coś poza pracą i Uczelnią, warto poznać dołączając do tandemu. To od nas zależy jak wyglądają zajęcia, a z pewnością są przyjemniejsze niż te obowiązkowe, co wcale nie znaczy, że mniej efektywne. Co ważne, podczas spotkań tworzą się relacje, które często zamieniają się w przyjaźnie.

Ewelina Słomka
Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII

 

W tandemie językowym uczestniczę już drugi rok. Jest to doskonała okazja do szkolenia swoich umiejętności językowych. I to jakich umiejętności! Podczas jednego spotkania trenujemy jednocześnie dwa języki, gdyż uczymy się po angielsku. Ja uczestniczyłam w zajęciach z języka hiszpańskiego, które prowadziły przesympatyczne Hiszpanki Nuria i Angela. Zajęcia, nie wiem czy to dobre słowo, brzmi ono bardzo formalnie - można powiedzieć, że są to spotkania "kulturoznawcze". Możemy osłuchać się z akcentem, przecież rozmawiamy z native "speakerami". Tandem to nie tylko uczenie się wymowy, gramatyki i słówek, ale także poznawanie obyczajów danego kraju.

Jak wszystkim wiadomo studencki budżet nie jest wygórowany, dodatkowe kursy języków kosztują wiele. A tandem to nauka języków za darmo. Jedyne co musisz ze sobą wziąć to dużą dawkę dobrego humoru, gdyż podczas spotkań na pewno Ci się przyda.

Jolanta Nieścior
Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna UPJPII

 

"Tandem językowy to świetna forma nauki języków obcych poprzez integrację i zetknięcie się z innymi kulturami. Jako uczestniczka tych spotkań językowych mogę potwierdzić, że o wiele łatwiej przyswoić wiedzę, gdy ta łączona jest z dobrą zabawą. Bardzo polecam tandem na Uniwersytecie Papieskim!"

Justyna Pierzchała
Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna UPJPII