Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Zasoby wiedzy

      Biblioteka UPJPII poleca kursy dostępne online, przeznaczone dla pracowników naukowych i studentów, poszukujących zasobów wiedzy z takich dziedzin jak: filozofia ze specjalnością filozofia chrześcijańska, historia ze specjalnością historia Kościoła i historia sztuki, prawo z informacjami o prawie kanonicznym, socjologia z przedstawieniem społecznej nauki Kościoła, teologia.
Każdy pakiet kursu składa się z opisu źródeł informacji, ćwiczeń z wyszukiwania z rozwiązaniem ilustrowanym nagraniem filmowym oraz ćwiczeniem do samodzielnego wykonania.
Kursy zawierają informacje dotyczące wyszukiwarek globalnych i specjalistycznych. Przybliżają zasady korzystania z Open Access i zasobów WEB 2.0. Prezentują także polskie bazy danych, katalogi centralne, multiwyszukiwarki oraz międzynarodowe bazy bibliograficzne. Znalezione źródła można usystematyzować dzięki przedstawionym programom do tworzenia bibliografii i cytowań.

      Kursy zostały przygotowane w ramach Projektu Program Operacyjny Kapitał Ludzki Europejskiego Funduszu Społecznego - Efektywność zarządzania i jakość kształcenia miarą sukcesu w UPJPII Poddziałanie 4.1.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni.
Autorkami kursów są dr Małgorzata Jaskowska i dr Magdalena Wójcik (Uniwersytet Jagielloński).

      Dostępne kursy:
  Filozofia ze specjalnością filozofia chrześcijańska
  Historia ze specjalnością historia Kościoła i historia sztuki
  Prawo z informacjami o prawie kanonicznym
  Socjologia z przedstawieniem społecznej nauki Kościoła
  Teologia

Dostęp do kursów jest możliwy po wybraniu opcji strony eKursy.

Do obsługi kursów wykorzystywana jest Platforma szkoleń zdalnych eKursy, oparta na platformie e-nauczania Moodle. Usługa ta jest realizowana w ramach projektu PLGrid Core.