Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Wystawy biblioteczne

                W nowym budynku Biblioteki został przewidziany hall wystawowy, gdzie można zwiedzać interesujące ekspozycje okolicznościowe, przygotowane w znacznej mierze w oparciu o własne, bardzo bogate zbiory Biblioteki.
                Biblioteka UPJPII organizuje wystawy okolicznościowe, jubileuszowe, oraz plastyczne. Tematem przewodnim wystaw jest życie i posługa Jana Pawła II.  Biblioteka posiada bogate zbiory związane ze Świętym.                       

ROK 2016 - ROK 2015 - ROK 2014 - ROK 2013 - ROK 2012 - ROK 2011

Tytuł: "Inspiracje – Marian Ślazyk"

Wystawa czynna w dniach: 27 II 2016 - 30 IV 2016

Organizator wystawy: Biblioteka UPJPII, Autor

Marian Ślazyk urodził się w 1959 roku w Słopnicach k/Limanowej. Tam do dziś dnia mieszka i tworzy. Jego twórczość podobna jest do dzieł Weissa, Cybisa, Cybis-Rudzkiej, Stanisławskiego, Hasiora i Wieczorka. Do tworzenia wykorzystuje różne materiały np. deski na których namalował już  cykl aniołów i kotów. Z czasem zaczął także rzeźbić. Jego talent stał się w pewien sposób uniwersalny. Jego prace powstają bardzo szybko, niemalże pod wpływem chwili. Oddaje w nich całą swoją energię i wizję, a także odczuwane w danej chwili emocje i uczucia. Prace jego znajdują się w kolekcjach krajowych i zagranicznych. Marian Ślazyk brał udział w wielu wystawach grupowych, oraz reprezentował swoje prace podczas wystaw indywidualnych.

 

 

Tytuł: "Polskie czasopisma XIX-wieczne w zbiorach Biblioteki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie"

Wystawa czynna w dniach: 11 I 2016 - 26 II 2016

Organizator wystawy: Biblioteka UPJPII